Falken Tire Nürburgring Endurance Series – suverénní vítězství!

falken

Suverénní vítězství týmu Falken Motorsports na vrcholu sezóny vytrvalostních závodů Nürburgring Endurance Series (NLS)! Joel Eriksson a Sven Müller slaví své premiérové vítězství ve voze #3 Porsche 911 GT3 R. Tim Heinemann a Alessio Picariello skončili na sedmém místě.

Klíčem k úspěchu obou vozů Porsche 911 GT3 R byla dobrá kvalifikace na šestihodinový závod. Joel Eriksson, který jel svůj první závod na Nordschleife v GT3, a Sven Müller (#3) skončili osmí s časem 7:54,334. Za nimi se umístili debutanti s vozy Falken Tim Heinemann a Alessio Picariello (#4), kteří potřebovali čas 7:54,812, aby zvládli 24,358 km dlouhou kombinaci sprintového okruhu Nürburgring a Nordschleife.

Šestihodinový závod odstartoval bouřlivě, což nadchlo mnoho fanoušků kolem „zeleného pekla“. Dvojice Falken se v kvalifikaci probojovávala z místa na místo, po 45 minutách poprvé vedla dvojice Heinemann / Picariello (#4) před dvojicí Eriksson / Müller (#3).

V průběhu závodu si musel #4 odpykat trest stop and go za přestupek při startu, ale #3 stále zvyšoval svůj náskok díky vynikajícímu výkonu pneumatik Falken.

Po šesti hodinách závodění zajeli Joel Eriksson a Sven Müller působivý čas 1:14,562 a zajistili týmu Falken Motorsports dlouho očekávané vítězství – první od roku 2018 a celkově čtvrté v NLS.

Dalším závodem týmu Falken Motorsports bude 12 hodin Nürburgringu 9.-11. září 2022, další vrchol sezóny vytrvalostních závodů Nürburgring Endurance Series.

Vyberte si z naší široké nabídky zimních, letních a celoročních pneumatik!