Velká cena Maďarska formule 1 opět na Hungaroringu

O víkendu se na Hungaroringu uskuteční jedenáctý závod sezony Velké ceny Maďarska.

Velká cena Maďarska na Hungaroringu

Velká cena Maďarska se pojede již po osmatřicáté na jednom z ikonických míst Formule 1, které bylo vždy domovem vzrušujících a napínavých závodů. Trať je dlouhá 4,381 kilometru s bohatou nabídkou zatáček a dlouhých rovinek, což jezdcům poskytuje skvělou příležitost otestovat sebe i své týmy. Jako každý rok očekávají diváci od závodu vzrušení. Kromě týmů Formule 1 se o tomto víkendu na okruhu v Mogyorodu představí také týmy Formule 2 a Formule 3 a jezdci Porsche Super Cupu.

Brad Pitt nakonec na Hungaroringu natáčet nebude

Již dříve bylo oznámeno, že se víkendového závodu zúčastní i Brad Pitt, světoznámý herec a režisér. Pitt v současné době natáčí dlouho plánovaný projekt o Formuli 1, známý pod názvem Apex, jehož cílem je zachytit vzrušující události a mimořádné osobnosti v historii tohoto sportu. Film bude zkoumat jedinečný svět F1 a vášeň a lásku k motoristickému sportu spolu s ikonickými postavami, které v něm vystupují. Ve filmu se k radosti fanoušků objeví i scény z nedávného závodu v Silverstone. Zdá se však, že Brad Pitt nakonec na Hungaroring nepřijede a natáčení bude kvůli stávce amerických filmařů pokračovat až při Velké ceně Belgie ve Spa.

Daniel Ricciardo se vrací

 Daniel Ricciardo se vrátí na Hungaroring poté, co loni opustil McLaren a nastoupil na start Formule 1. V letošní sezoně neměl v žádném týmu vlastní sedačku, místo toho se vrátil do Red Bullu jako rezervní jezdec. Po Velké ceně Británie se však vedení týmu rozhodlo s okamžitou platností vyřadit jezdce své dceřiné společnosti Alpha Tauri Nycka de Vriese a nahradit ho Ricciardem.

Terénní testy novinek

Při Velké ceně Maďarska se testuje změna, která má být zavedena pro regulaci přidělování pneumatik Pirelli pro kvalifikaci. V rámci alternativního přidělování pneumatik (ATA) budou moci týmy z pneumatik přidělených na daný týden použít v Q1 pouze tvrdou směs, v Q2 střední směs a v Q3 měkkou směs. Očekává se, že díky novým pravidlům bude závod i kvalifikace napínavější.

Vyberte si z naší nabídky letních pneumatik:

Letní pneumatiky Pirelli                                                                                                                               

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *