Tým Falken v čele závodu na Nürnburgringu

Tým Falken Motorsports se o víkendu v závodě ADAC TotalEnergies 24 hodin Nürburgringu umístil v první desítce. Tím čelil několika výzvám.

Během 51. ročníku závodu ADAC TotalEnergies 24 hodin na Nürburgringu bylo na tribunách neuvěřitelných 235 000 fanoušků. Závod, který se jel za zcela suchých podmínek netypických pro Eiffelovu oblast, poskytl vzrušující zábavu a řadu doprovodných akcí.

Kvalifikace na závod 24 hodin Nürburgringu

Kvalifikace proběhla podle očekávání společnosti Falken. Nico Menzel (s vozem číslo 44) zvládl 25,378 km dlouhý okruh Velké ceny Nürburgringu a kombinaci Nordschleife za 8 minut, 11 sekund a 211 setin sekundy. Tím si spolu se svými týmovými kolegy Joelem Erikssonem, Timem Heinemannem a Martinem Raggingerem zajistil šestou startovní pozici nejlepšího jezdce sportovního vozu značky z Zuffenhausenu. Sesterský vůz č. 33 s Klausem Bachlerem, Svenem Müllerem a Alessiem Picariellem za volantem skončil s časem 8:12,5999 na 14. místě startovního roštu .

Preteky 24h Nürburgring

V první třetině závodu se vůz #44 dlouho držel v čele jako nejlepší Porsche a dočasně obsadil třetí místo. Kolem půlnoci se však střetlo se soupeřem a vyletělo. Vůz pak musel podstoupit krátkou opravu. Na konci 24hodinové stíhací jízdy skončila posádka #44 Menzel / Eriksson / Heinemann / Ragginger na 10. místě.

Pro vůz #33 byl závod ještě divočejší. Kolize v úvodu závodu způsobila počáteční časovou ztrátu, ale po působivém zotavení se vůz typu 911 rychle vrátil do první patnáctky. Kolem půl čtvrté se vůz Porsche Falken při předjíždění opět střetl s pomalejším vozem a následně narazil do bariéry. Pro trojici Bachler/Müller/Picariello to znamenalo konec závodu.

„Naším cílem bylo skončit v první pětce, což by vzhledem k výkonu našich vozů bylo možné. Bohužel nám tentokrát štěstí nepřálo,“ shrnul Markus Bögner, výkonný viceprezident a jednatel společnosti Falken Tyres Europe GmbH. „Rádi bychom poděkovali našemu partnerovi Schnabl Engineering za skvělou práci při přípravě vozů a našim 300 spokojeným hostům, se kterými jsme prožili nezapomenutelný víkend.