Rallye Dakar 2022: Toyo Tires podporuje tým Toyota

Rallye je soutěž v terénním motoristickém sportu, která se koná v horku pouště nebo v náročném skalnatém terénu v horách. Rallye Dakar 2022 je stejně jako předchozí ročníky extrémní soutěží s neúprosnými podmínkami a časovými limity, které zvládne jen polovina závodníků. Právem si získal pověst nejtěžšího závodu svého druhu na světě.

Rallye Dakar 2022 se uskuteční od 2. do 14. ledna.

Pýcha Dakaru a touha po dobrodružství

V prosinci 1978 přišel mladý Francouz Thierry Sabine s plánem a otevřel dveře do světa dobrodružství. Závod začíná v Paříži, vede přes saharskou poušť do Dakaru, hlavního města Senegalu. Tato soutěž se stala obecně známou jako Rallye Paříž-Dakar.

V letech 2009 až 2019 se akce kvůli různým nepokojům konala v Jižní Americe. V roce 2020 se obnovená a hledající nové dobrodružství přestěhovala do Saúdské Arábie na Blízkém východě.

Přestože se od původního závodu Paříž-Dakar značně liší, název Dakar byl vždy zachován. Název je synonymem pro „nejextrémnější rallye na světě“ a představuje ducha neustálého dobrodružství. Rallye stále přitahuje velké množství fanoušků a diváků a do srdcí lidí se vkrádá dodnes.

Drsné silnice zlepšují naše auta a naše lidi

Celková délka Rallye Dakar je přibližně 8 000 km a trvá přibližně dva týdny. Tato vzdálenost odpovídá přibližně jedné pětině obvodu Země.

Většina etap zahrnuje ubytovací (bivak) a tranzitní úseky. V některých etapách je celková denní vzdálenost přibližně 1 000 km.

Trasa je uvedena v souboru pokynů, který se nazývá průvodce. Tyto pokyny a průvodce jsou jen jednoduchým dokumentem, který uvádí vzdálenosti a názvy cílů. V kategorii čtyřkolek doprovází řidiče spolujezdec, který funguje jako navigátor a využívá své odborné znalosti a zkušenosti k dosažení nejlepší trasy. Mezi navigátorem a řidičem musí být výborný komunikační vztah s vysokou mírou důvěry.

Výzva Rallye Dakar

TLC soutěží s Land Cruiserem v kategorii produkčních vozů již více než 25 let od první rallye v roce 1995. Tato kategorie vyžaduje, aby se vozidla co nejvíce blížila skutečným sériovým modelům, takže povolené příslušenství je omezeno na oblasti, jako je bezpečnost a související položky. Cílem je úspěšně dokončit Rallye Dakar bez havárie vozidla v extrémních podmínkách. Z tohoto důvodu je kladen velký důraz na výkon standardních vozidel.

Cílem společnosti TLC je přispívat k vytváření lepších a kvalitnějších vozů tím, že se Land Cruisery vydávají do těch nejextrémnějších prostředí a podmínek. Tým také hledá tipy, co by se dalo v budoucích vozech zlepšit, a bude i nadále usilovat o vítězství v kategorii produkčních vozů.

Zaměstnanci společnosti Toyota Auto Body jsou součástí týmu

Toyota Auto Body vybírá manažery, řidiče a navigátory ze svých zaměstnanců a následně je jmenuje členy týmu. Vybraní zaměstnanci získají zkušenosti během vývojových testů doma i v zahraničí a poté se zúčastní Rallye Dakar 2022. Prostřednictvím těchto iniciativ se také samotní zaměstnanci budou vzdělávat a rozvíjet přímo na pracovišti, což jim přiblíží jejich vlastní rozvoj.

TOYOTA LAND CRUISER 200

TLC spadá do kategorie výroby, kde je určité vybavení povinné. Přestože se jedná o sériová vozidla, byly do nich kvůli bezpečnosti a jízdním vlastnostem přidány klece, šestibodové bezpečnostní pásy, velkokapacitní palivové nádrže, hasicí přístroje a další prvky. Výměna hlavních komponentů, jako jsou převodovky a diferenciály, není během rallye povolena.

Je zřejmé, že vnější úpravy Land Cruiseru 200 z něj dělají nejlepší rallye vozidlo v okolí. Je navržen tak, aby zvládl tuto náročnou akci, která zahrnuje přibližně 10 000 km horského terénu a pouští.

Vozidlo Toyota je vybaveno pneumatikami Toyo Tires Open Country M/T, které zajišťují nejlepší možný výkon.

Výsledky Akiry Miury si můžete prohlédnout na následujícím odkazu:

https://www.dakar.com/en/competitor/242

TECHNICKÉ ÚDAJE

Kód základního modelu: VDJ200

Kód motoru: 1VD-FTV

Celkový zdvihový objem: 4461 cm3

Celková délka / šířka / výška: 4 950 mm / 1 970 mm / 1 910 mm

Maximální výkon: ≥ 300 k

Maximální točivý moment: ≥ 800 N⋅m

Řízení: hřebenové

Přední zavěšení: Dvouramenné nezávislé vinuté pružiny (BOS)

Zadní zavěšení: Kyvná tyč s vinutou pružinou (Chuhatsu)

Tlumiče: s dvoutrubkovou plynovou nádrží (BOS)

Brzdy: přední/zadní ventilovaný kotouč (pouze Endless brzdové destičky)

Rozsah: 6stupňová automatická převodovka (6 Super ECT)

Velikost pneumatik: 285 / 70R17 (Toyo Tyres OPEN COUNTRY M / TR)

Kola: kovaná hořčíková, 17 palců x 7,5 J (ENKEI)

Převodovka: pohon všech kol (4WD)

Vyberte si z naší široké nabídky zimních pneumatik!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *