• Kumho Tire se účastní světoznámé série TCR jako oficiální dodavatel pneumatik.
  • Očekává se, že sponzorství celosvětové motoristické soutěže podpoří image značky Kumho.

Kumho Tire bude oficiálním sponzorem seriálu “TCR Europe”, čímž výrazně posílí pověst výrobce pneumatik.

Mezi celosvětovými závody TCR sponzoruje společnost Kumho závody TCR Europe, TCR Denmark, TCR Spain a TCR Eastern Europe.

TCR 2022

Všechny závody TCR se řídí stejnými pravidly schválenými Mezinárodní automobilovou federací (FIA). Zúčastněné vozy jsou vybaveny pokročilým systémem řízení s 2,0litrovými turbomotory o výkonu až 350 koní a sekvenčními převodovkami pro zvýšení jízdních výkonů. Organizátoři TCR zakoupili pro závodníky závodní pneumatiky Kumho Ecsta S700 a W701, které budou namontovány na všech zúčastněných vozech.

Vyjádření

Marcello Lotti, prezident skupiny MS, řekl: ” Závody v motorsportu jsou skvělou příležitostí k předvádění a testování pokročilých technologií vozidel. Společnost Kumho Tire vyvinula velké úsilí, aby se stala partnerem TCR. Tento závazek se odráží především v kvalitě výrobku, který jsme nyní vyhodnotili a schválili.”

Paulo Ferreira, promotér TCR Europe, řekl: “Jsme rádi, že můžeme oznámit tuto spolupráci. Těším se na spolupráci s pneumatikami Kumho od příští sezóny. Použití jednoho typu pneumatiky v celé sérii je naprosto logické rozhodnutí. Myslím, že aktivity společnosti Kumho Tire jsou velmi slibné, vzhledem k tomu, že vyrábí unikátní pneumatiky TCR ve spolupráci s MS a sponzory seriálu. Rád bych poděkoval společnosti Hankook Tire za její práci během sezóny 2021.”

Společnost Kumho je potěšena, že se může podílet na tomto novém partnerství se skupinou WSC Group,” řekl Tony Gangseung Lee, viceprezident globálního marketingu společnosti Kumho Tire, “Toto partnerství využijeme k posílení image naší technologie v motorsportu a povědomí o značce na globálním trhu.”

V roce 2018 byla společnost Kumho oficiálním partnerem prvního ročníku korejského šampionátu cestovních vozů TCR. Společnost Kumho se dostala do popředí v oblasti závodních pneumatik v roce 2007, kdy jako první korejská společnost úspěšně vyvinula prototyp pneumatiky pro závody Formule 1 (F1). Jako jediný korejský výrobce pneumatik pro závody F1 s rozsáhlými technologickými možnostmi a zkušenostmi je Kumho oficiálním partnerem mnoha motoristických závodů v Koreji i po celém světě. To dále posiluje její pozici globální značky pneumatik.

Vyberte si z naší široké nabídky zimních pneumatik!

Předchozí článekPeter Wright je novým šampionem na MS sponzorovaných Toyo
Další článekSkladování pneumatik: 7+1 tipů pro profesionální skladování