Peter Wright je novým šampionem na MS sponzorovaných Toyo

Peter Wright podruhé vyhrál mistrovství světa William Hill Darts sponzorované společností Toyo Tires. Ve finále 3. ledna 2022 porazil Michaela Smithe 7:5.

Wright získal trofej Sida Waddella podruhé za poslední tři roky, zatímco Smith utrpěl svou druhou prohru ve finále mistrovství světa.

Smith vs. Wright

Smith měl zápas většinou pod kontrolou. Smith vedl 5:4 na sety ai když v 10. setu vedl 2:0, Peter Wright vyhrál 9 z posledních 10 legů, čímž otočil stav a stal se dvojnásobným mistrem světa.

Před závěrečným utkáním dělili oba hráče od sebe jen dvě setiny v turnajovém průměru. To samo o sobě naznačovalo mimořádně napínavý zápas. Při vzpomínce na poslední finále mezi těmito dvěma talenty jsme se těšili ještě víc a očekávali jsme kvalitní zápas.  Přesto jsme viděli mimořádně slabý zápas. Smithových 28 šípů bylo nejlepších na turnaji. Wrighta vyrušila nejen čtyřhra, ale i křičící divák, ale přesto získal první set (1:0).

Zápas skončil se 41 180 body, přičemž Wright hodil v průměru 98,34 a Smith 99,22. Michael Smith dosáhl rekordu svého soupeře (24krát maxima) z předchozího dne.

Peter Wright 7-5 Michael Smith (3-1, 3-1, 1-3, 2-3, 3-2, 1-3, 0- 3, 3-1, 2-3, 3-2, 3-0, 3-1)

Vyberte si z naší široké nabídky zimních pneumatik!